BureBure

veltinio stebuklas – dekoras su Alpakos vilna

Vienas papraščiausių ir efektyviausių būdų dekoruoti veltinio paviršių yra kitų vilnų naudojimas – tinka ir įvairių veislių avių vilna, taip pat mahera, alpaka ar egzotiškesnės kupranugario, kašmyro ožkų, jakų vilnos, pastarosios vilnos labai brangios ir retos – jos suteikia veltinio paviršiui tam tikrą tekstūrą ir faktūra, bet verčiantis veltinio vėlim, ganėtinai sunku užsitikrinti nuolatinį tokių egzotiškų vilnų tiekimą už priimtiną kainą.
BureBure dirbtuvėse dažniausiai naudojame Alpakos vilną – mūsų rinkoje galima rasti platų Alpakos vilnų pasirinkimą už priimtiną kainą ir užsitikrinti nenutrūkstamą žaliavos tiekimą. Šis faktorius labai svarbus veltinio artelėms gaminančioms bei prekiaujančiomis standartizuotais gaminiais el. būdu – gaminio fotografavimas, aprašymai, „išsukimas“ kainuoja daug laiko bei lėšų.

Kokią alpakos vilną rinktis?
 • Alpakos vilna būna natūralių spalvų bei dažyta. Natūralios spalvos : balta, kakavos ruda, tamsi ruda, rusva bei juoda.
 • Alpakos vilna buna skirtingo storio. Dažniausiai pasitaiko bei optimali veltiniui yra 24-26 mic, o tirolio šlepetėms dekoruoti puikiai tinka ir ir satoresnė bei pigesnė 28 mic alpaka.
 • Alpakos vilna parduodama gryna arba mišinyje . PVZ Tirolis+alpaka=švelnus mišinys šlepetėms; Šilko pluoštas +alpaka=švelnus perlamutrinis veltinio paviršius.
 • Alpakos vilna būna apdirbta arba žaliava :
  • Nukirpta, nekaršta alpakos žaliava – dažniausiai naudojama sukurti „bukle“ arba garbanotą veltinio paviršių.
  • Iškaršta alpakos vilna karšinio arba sluoksnos pavidalu – tokia vilna naudojama norint sukurti švelnų vienspalvį arba „ombre“ efektą. Į tokią vilną įmaišius šilko pluošto sukuriamas gražiai žvilgantis perlamutrinis veltinio paviršius. Tokią alpakos vilną galite įsigyti ir mūsų el. parduotuvėje.
  • Alpakos siūlai arba knatai (nepilnai suverpti siūlai) – puikiai tinka sukurti raštus, iškilimus taip pat „bukle“ efektą.

Šlepečių nosis „nubalinta“ ir pašvelninta užklojant paviršių alpakos (28 mic) sluoksna.
Kaip dekoruoti alpakos vilna?

Pagrindinės darbo su alpakos vina taisyklės yra panašios nepriklausomai nuo gaminio rūšies, bet BureBure yra avalynės, tiksliau šlepečių specialistai, taigi daugiausia papasakoti mes galime apie konkrečiai šių gaminių dekorą. Veliant rūbus, alpakos pluoštas bei vilna taip pat naudojami, deja mes mažai galime papasakoti apie rūbus, rekomenduojame ieškoti kursų apie šių gaminių dekorą įvairiais pluoštais bei eksperimentuoti, eksperimentuoti…

Pagrindinės dekoravimo alpaka taisyklės :
 • Alpaka klojama viršuje, ant pagrindinės vilnos. PVZ. veliant šlepetes mes turime pilnai užbaigti šlepečių klojimą pagrindine tirolio vilna, užsidėti kosmetinį tirolio sluoksnį (sluoksnis slepiantis siūles) ir tik tada dekoruoti alpakos vilna.
 • Iškarštos alpakos vilnos pridengti papildomai kita, gerai besiveliančia vilna ar medžiagomis nereikia, ji puikiai prisivelia.
 • Alpakos žaliavą (nukirptą neiškarštą vilną) reikėtų šiek tiek pridengti gerai besiveliančia vilna.
 • Alpakos siųlus bei knatus reikėtų šiek tiek pridengti gerai besiveliančia pagrindine vilna. gerai besiveliančia pagrindine vilna.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

BureBure tirolio vilna velimui

BureBure tai 2008 metais įkurtas šeimos verslas, mes užsiimame veltinio avalynės vėlimu.  Ilgą laiką sunkiausias iššūkis mums buvo rasti kokybišką vilną vėlimui, taigi nuo 2018 metų mes pradėjome patys ruošti vilną savo veltiniams. Mūsų parduodama vilna pasižymi geromis susivėlimo savybėmis, kiekviena partija yra testuojama. Šiame tinklalapyje taip pat rasite mums labiausiai pasiteisinusias priemones vėlimui, bei medžiagas veltinių padams. Parduodame tik tai, kas mums labiausiai pasiteisino bei ką patys naudojame!

Mes randamės
Nemokamas pristatymas

Perkant prekių už 100 EU ir daugiau – nemokamas pristatymas kurjeriu.

Sekite mus